Menu

O mnie

Cześć, mam na imię Asia.

Od 6 lat pracuję jako dietetyk zajmując się leczeniem żywieniowym i dietoterapią osób dorosłych i dzieci. Do Pacjentów podchodzę w sposób holistyczny łącząc naturalne rozwiązania z najnowszą wiedzą naukową. Nie spoglądam na człowieka przez pryzmat choroby i jej objawów – szukając rozwiązań biorę pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na zdrowie, łączę kropki i proponuję kompleksowe rozwiązania.

Ukończyłam dietetykę oraz biologię człowieka, co pozwoliło mi na zdobycie bardzo obszernej wiedzy dotyczącej funkcjonowania ludzkiego organizmu – od aspektów biologicznych i medycznych, po ewolucyjne i psychospołeczne. Ale na tym nie poprzestałam – z ogromną pasją poszerzam swoją wiedzę, wykorzystując na to każdą wolną chwilę.

Do moich szczególnych zainteresowań w kontekście dietoterapeutycznym należy dieta ketogeniczna, przez którą przeprowadziłam już kilkuset pacjentów. Pomimo jej ogromnego potencjału, współpracując z Pacjentem, nie zamykam się na inne strategie żywieniowe – wybieram te najlepsze na dany moment.

W czym mogę Ci pomóc? Przede wszystkim w zrozumieniu, w jaki sposób odżywianie wpływa na Twoje zdrowie niezależnie od tego, czy jesteś osobą zdrową czy borykasz się z różnego rodzaju zaburzeniami. Nauczę Cię również, jak wdrożyć korzystne dla Ciebie zmiany na zawsze, a nie tylko na chwilę.

Zapraszam do zapoznania się z opiniami moich Pacjentów.

mgr Joanna Pancerz

Jak wygląda nasza współpraca?

Dieta dopasowana do Twojego stanu zdrowia. 

Skuteczność diety zależy przede wszystkim od dobrze dobranej strategii i wyznaczonych celów. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i wyników Twoich badań laboratoryjnych wybiorę najlepszą z możliwych strategii dietetycznych, skupiając się na poprawie Twojego stanu zdrowia, uzupełnieniu niedoborów pokarmowych i zminimalizowaniu ryzyka wystąpienia choroby w przyszłości. 

Jakie badania powinieneś wykonać przed pierwszą konsultacją? Zależy to w dużej mierze od Twojego aktualnego stanu zdrowia, dlatego omówimy tą kwestię w trakcie rejestracji wizyty.

Dieta dopasowana do Twoich kubków smakowych

Dieta nie jest karą. Dieta to odpowiedni dobór pokarmów, który zaspokaja fizyczne potrzeby organizmu, ale również daje przyjemność- przyjemność z jedzenia. 

Poza aspektem zdrowotnym, posiłki w planach żywieniowych, które przygotowuję są proste, smaczne i powstają w oparciu o Twoje potrzeby, zarówno zdrowotne, jak i smakowe. Po konsultacji jesteśmy w stałym kontakcie, dlatego możemy wspólnie korygować Twój plan żywieniowy, tak żebyś czerpał z niego jak najwięcej korzyści.

Żeby lepiej poznać Twoje potrzeby, proszę o wypełnienie ankiety.         

WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Suplementacja              

Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i wyników Twoich badań laboratoryjnych przygotuję dla Ciebie indywidualny plan suplementacyjny. Takie działanie może okazać się konieczne w przypadku gdy Twoja dieta dotychczas była niedoborowa, lub Twoja jednostka chorobowa wymaga wprowadzenia dodatkowych substancji odżywczych, na które zapotrzebowania nie będzie w stanie pokryć nawet najlepiej skomponowany jadłospis. 

Dobierając indywidualną suplementację opieram się na wynikach badań naukowych, które potwierdzają skuteczność danej substancji w wybranej jednostce chorobowej, a jej stosowanie jest w 100 % bezpieczne dla Twojego zdrowia. 

Optymalizacja stylu życia   

Dieta to nie wszystko. Twój styl życia w dużym stopniu determinuje Twoje zdrowie. Nawet najlepszy dobór składników pokarmowych może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, jeżeli środowisko, które Cię otacza i które sam tworzysz jest toksyczne. 

Zachowania, które składają się na Twój styl życia, takie jak sen, aktywność fizyczna, przebywanie na świeżym powietrzu, pory spożywanych posiłków i wiele innych, mogą znacząco zwiększyć lub obniżyć Twoją jakość życia i efekty stosowanej przez Ciebie diety.

Podczas naszej współpracy opowiem Ci co należy zmienić w Twoim stylu życia, żeby znacząco zwiększyć pozytywne efekty diety, a równocześnie obniżyć ryzyko wystąpienia wielu chorób cywilizacyjnych.

Skontaktuj się ze mną, a razem dobierzemy odpowiedni model żywienia do Twojego zdrowia i potrzeb.

KONTAKT